اسباب بازی های مناسب طوطی ها و طرز تهیه آنها در منزل (بخش اول)

اسباب بازی های مناسب طوطی ها و طرز تهیه آنها در منزل

اسباب بازی های مناسب طوطی ها و طرز تهیه آنها در منزل.

قسمت ۱:

استفاده از تخیلات در روند آموزش طوطی ها بسیار کمک کننده است. می توانید اسباب بازیهای جدید پیدا کرده و از آنها در شگردهایی که آموزش می دهید، استفاده نمایید. گاهی اوقات ایده یک شگرد جدید ابتدا به ذهنتان خطور می کند و در ادامه به فکر می افتید که اسباب بازی متناسب با آنرا پیدا کنید و گاهی اسباب بازی خاصی را می بینید و سپس ایده یک شگرد جدید به ذهنتان می رسد.

برخی اسباب بازی های خاص مانند دوچرخه، اسکیت و روروک می توانند هزینه های زیادی داشته باشند. این هزینه معمولا به علت دشواری ساخت این اسباب بازیها می باشد. ساخت اسباب بازیهایی مانند اینها به وسایل، ابزار، تخیلات قوی و زمان نیاز دارند. این اسباب بازیها بایستی رنگی، جذاب و حتی خراب نشدنی ساخته شوند. همه این نکات بیانگر هزینه بر بودن ساخت اینها است. شما می توانید یا آنها را خریداری نمایید و یا خودتان آنها را بسازید. اگر تخیل قوی دارید و به اصطلاح دست به آچار هستید و می توانید مواد مورد نیاز را پیدا کنید، در اینصورت آستین بالا زده و خود اسباب بازیها را بسازید. در غیر اینصورت می توانید از می توانید از مغازه های اسباب بازی فروشی، مغازه های فروش وسایل سرگرمی و … بازدید کرده و وسایلی را که پتانسیل تبدیل شدن به یک اسباب بازی جذاب را دارند، خریداری نمایید.

منبع دیگری برای خرید اسباب بازیها، فروشگاه های اینترنتی و سایتهای حراجی می باشند. چه چیزی انتظار دارید در این مکانها پیدا کنید؟ اسکیت بوردهای کوچک، لوازم خانگی اسباب بازی که با سایز پرنده شما سازگارند، قلک، تلفن اسباب بازی، ماشین های باطریخور، حلقه های رنگی با سایزهای بزرگ و کوچک، سطل، سبد، پرچم، طناب، زنگ، شیشه شیرعروسکی، اسکیت عروسکی، بلوک هایی با سایزها و اندازه های گوناگون و در رنگهای مختلف و در نهایت سایر اشیا پلاستیکی و رنگی که از آنها می توان در جهت آموزش رنگها و تمرینات اصلاحی (retrieve) بهره برد.

اگر پول کمی در اختیار داشته و تخیلات قویی دارید، می توانید شگردهایی را با طوطی خود تمرین نمایید که اسباب بازی گران نیاز نداشته باشد.

قسمت ۲

طوطیها عاشق بلند کردن و جابجا نمودن اشیا هستند. آنها کنجکاو بوده و عاشق بازی کردن می باشند. اسباب بازیهای قابل استفاده می تواند دارای گستره وسیعی از جمله لوزام خانگی ساده تا اسباب بازیهای الکترونیکی باشد و تنها چیزی که ممکن است در انتخاب نوع اسباب بازی شما را محدود کند، نوع شگردی است که می خواهید با پرنده خود تمرین نمایید. می توانید برخی اسباب بازیها و چوبهای نشیمنگاه ساده را خود تهیه نمایید و یا آنها را از فروشگاه تهیه نمایید. برخی از اسباب بازیها ممکن است، اشیایی با کاربری متفاوت باشند، در نتیجه شما می توانید با استفاده از تخیل خود کاربری آنها را تغییر داده و ازشان به عنوان اسباب بازی استفاده نمایید.

به یاد داشته باشید که هر اسباب بازی که انتخاب می کنید بایستی با سایز پرندتان همخوانی داشته باشد. گاها نیاز است تا آنها را امتحان کنید تا به سایزی که بیشترین کارایی را در پرنده شما دارد، برسید. بایستی در این مرحله بسیار خلاق باشید.

یکی از قواعد اصلی در آموزش شگرد به پرندگان، استفاده از یک اسباب بازی در یک شگرد خاص می باشد. به پرنده خود اجازه ندهید که آنرا بجود و یا با آن بازی کند. و در نهایت هیچ گاه پرنده خود را با اسباب بازیش تنها رها نکنید.

ممکن است برخی اشیاء را پیدا کنید که قابلیت استفاده به عنوان اسباب بازی را داشته باشند، در این شرایط از تخیل خود استفاده نمایید و از آن شی بعنوان یک اسباب بازی استفاده نموده و با آن شگردی را طراحی نمایید. به عنوان مثال من یک ماشین تمرینی کوچک که با سایز کیسی متناسب بود از اسباب بازی فورشی خریداری نمودم. من سایز پدالها را افزایش دادم تا با سایز پای کیسی متناسب شود. سپس به او آموزش دادم تا با پدال زدن آنرا به حرکت درآورد. همین باعث شد که یک شگرد جدید بوجود آید.

قسمت ۳:

چوب نشیمنگاه T-شکل یا نشیمنگاه تمرین

با نشیمنگاه T-شکل شروع کردم زیرا این مهمترین وسیله ایی است که برای شروع آموزش نیاز دارید. خوشبختانه بطور گسترده ایی می توانید در اینترنت به آن دسترسی پیدا کنید. اگر می خواهید خودتان انرا بسازید، به دستورالعملی که در ادامه آمده است توجه نمایید. این دستورالعمل برای ساخت چوب نشیمنگاه مناسب برای پرندگان متوسط جثه می باشد.

از یک تکه چوب نسبتا سنگین برای قسمت پایه استفاده نمایید. تقریبا ۵/۳ سانتیمتر قطر داشته و دارای ابعاد ۱۸×۱۳ سانتیمتر باشد. با استفاده از دریل سوراخی در مرکز این چوب ایجاد نمایید. سپس یک تیرک با قطر ۵/۲سانتیمتر و طول ۴۰ سانتی متری را در وسط پوب پایه پیچ نمایید. سپس یک قطعه افقی را به بالای تیرک اضافه نمایید تا به عنوان نشینمگاه کارایی داشته باشد. بهتر است که قسمت نشیمنگاه ۳۵ سانتیمتر باشد.

اسباب بازی های مناسب طوطی ها و طرز تهیه آنها در منزل