سوالات عمومی:
جهت طرح هر گونه سوال در مورد حیوانات خانگی ( به جز موارد تغذیه و بیماری )با پرداخت ۱۰ هزار تومان سوال خود را مطرح کنید.فقط تاکید می شود در هر بخش فقط یک سوال مطرح کنید( در صورت مطرح کردن بیش از یک سوال در هر مرتبه فقط سوال اول پاسخ داده خواهد شد).
پس از درج سوال توسط شما، ظرف ۲۴ ساعت سوال شما توسط متخصصین ما پاسخ داده خواهد شد.
در صورت عدم رضایت از پاسخ، هزینه شما عودت خواهد شد.

چگونه از ظاهر پرنده می توان فهمید که یک کاسکو نر است یا ماده؟

پاسخ:

نشانه های ظاهری اختصاصی برای تعیین جنسیت در کاسکوها وجود ندارد. می توان یا به روش آزمایش ژنتیکی از یک فولیکول پر و یا به روش لاپاروسکوپی با مشاهده گنادها جنیست پرنده را تشخیص داد.

یک مرغ مینا دارم که علاقه زیادی به نشستن بر روی شانه و بوسیدن من دارد. آیا بوسیدن پرنده مخاطراتی برای سلامتی من دارد یا خیر؟

پاسخ:

همه پرنده ها هرچقدر هم که اهلی و دست آموز باشند یک سری رفتارهای غریزی دارند. بطور مثال رنگ عینبیه چشم می تواند برای مرغ مینا جذاب باشد و پرنده را تحریک به نوک زده به چشم بنماید. گذشته از خطرات فیزیکی، بیماریهای مشترک متعددی بین انسان و پرندگان وجود دارد که نبایستی دست کم گرفته شوند. به حالت کلی نشستن پرنده بر روی شانه صاحب پرنده و بوسیدن پرنده توصیه نمی شود.

یک یاکریم پیدا کردم. میخواستم بدونم برای تغذیه چی باید بهش بدم و آیا برای سلامت ما مشکلی ایجاد نمی کند؟

پاسخ:

می توانید از دانه ارزن به همراه سبزیجات در تغذیه پرنده استفاده کنید. به دلیل اینکه پرندگان آزاد پرواز در معرض انگلهای جلدی قرار دارند، بهتر است از انتقال پرنده به اتاق خواب و یا سالن نشیمن منزل خودداری کنید. در کل بهتر است پس از هر بار دست زدن به پرنده، دستها را بصورت کامل با آب و صابون بشویید.

طول دوره آبستنی در گوسفند چند روز است؟

پاسخ:

مدت آبستنی در گوسفندان بسته به نژاد، سن مادر، تعداد جنین ها ممکن است متفاوت باشد ولی به طور کلی مدت زمان آبستنی در گوسفندان در محدوده ی ۱۳۸ تا ۱۵۹ روز قرار دارد و به طور متوسط ۱۵۲ است.

بعد از ذبح گوسفند چطور میتوان فهمید که قبل از ذبح تلف نشده؟

پاسخ:

اگر دام در هنگام  ذبح زنده بوده و یا در حال احتضار نباشد، نبایستی در برش های طولی قلب در حفره های قلب (دهلیزها و بطن ها) خون لخته شده مشاهده شود.

تغذیه بره ها و بزغاله ها با باقی مانده غذا ایراد دارد؟

پاسخ:

تغذیه نوزادان و دام های نشخوارکننده صرفاً با پس مانده های غذای انسانی، با احتمال قریب به یقین موجب کمبود های تغذیه ای شدید و ابتلا به بیماریهای عفونی ناشی از ضعف سیستم ایمنی و بیماری های اسکلتی و عضلانی غیرقابل بازگشت خواهد شد.

سوالات عمومی